Про компанію
Промислове обладнання та арматура

Як вибрати потрібний тип мембрани?

Вибір правильного матеріалу для мембрани електромагнітного клапана, вимагає розуміння властивостей матеріалів які застосовуються. Мембрани є одним з найбільш обмежуючих факторів електромагнітного клапана. Нижче ми розповімо про найбільш поширені види мембран.
 
При прийнятті рішення про те, який тип діафрагми використовувати, необхідно враховувати такі фактори:
 
  • Хімічні властивості середовища
  • Температуру середовища
  • Робочий тиск середовища.
 

Нітрилова гума (NBR / Buna-N)Хімічна назва нітрилового каучуку - нітрілбутадієновая гума. Однак найчастіше він згадується як NBR або Buna-N. NBR, ймовірно, є найбільш поширеним матеріалом ущільнення електромагнітного клапана, і багато хто з них вважаються стандартним матеріалом для нейтральних рідин. NBR також є стандартним матеріалом для кілець ущільнювачів.
 
Він може витримувати робочі температури від -10 °C до приблизно +90 °C на постійній основі і більш високі температури з перервами. NBR витримує старіння, викликане високою температурою. Стійкість NBR до сонячного світла дуже погана, однак опір стиранню і розриву NBR дуже гарне.
 

EPDM Rubber


 
EPDM являє собою етиленпропілендієновий каучук. Ущільнення електромагнітних клапанів EPDM добре підходять для використання з гарячою водою і парою, через відмінну стійкість до дії тепла. Робоча температура становить приблизно від -10 °C до +140 °C. EPDM не підходить для використання з більшістю масел і палив. Є також схвалені WRAS діафрагми EPDM.
 

Viton® (FKM, FPM)


 
Viton® (FKM) є фірмовим найменуванням фтореластомера виробництва DuPont. Він добре відомий своєю чудовою термостійкістю і підходить для використання з маслами, горючими газами, паливами, розчинниками. Робоча температура коливається від -10 °C до + 140 °C.
 

PTFE - Політетрафторетилен


 
PTFE представляє собою політетрафторетилен. Найвідомішим товарним знаком PTFE є тефлон DuPont. ПТФЕ стійкий практично до всіх рідин. Він є нееластичним, що обмежує його використання в певних областях. PTFE особливо хороший для середовищ, що досягають дуже високих температур, часто до +230 °C.
 
Тип Пояснення Основні властивості Типове використання
NBR акрил-нітрил-бутадієнова гума  Синтетичний еластомер з гарними механічними та термічними властивостями. Стійкий до нафтопродуктів, масел. Слабо стійкий до озону та його атмосферних похідних.  Вода з максимальною температурою 70°С, повітря з температурою до 90°С, Нафтопродукти та похідні, вуглеводні, метан, етан, пропан, бутан,керосин та інше.
ЕРDМ етилен-пропіленовий каучук Синтетичний еластомер, отриманий при сумісній полімеризації етилену та пропілену. Використовується з безфосфорними гідравлічними рідинами. Не використовується для нафтопродуктів.   Гаряча вода та пара з температурою від -10°С до 140°С. Лужні миючі засоби. Калійні та натрієві розчини. Гідравлічні рідини та поляризовані розчинники.
FPM фтор-вуглеводень, вітон, фторвуглець, VITON Синтетичний еластомер, отриманий з фтор пропілену. Добра стійкість до високих температур, озону, кисню,нафтопродуктів., гальмівним рідинам. Бензину, вуглеводнів та багатьох інших хімічних речовин.  Для загального використання до +140°С (паливо, спирт, розчини хлоридів).
PTFE Тефлон, політетрафторетилен, фторопласт Термопласт, наповнений твердим бітумом. Чудова стійкість до різних хімічних речовин. Витримує високі температури. Слабка еластичність покращується мінеральними добавками.  Для загального використання до  160°С.
 

Таблиця хімічної стійкості матеріалів корпусу та ущільнень


 
Нижче наведена таблиця містить інформацію про сумісність найбільш поширених рідин і газів з матеріалами клапанів і ущільнювальними матеріалами деталей клапанів.
 
Робоче середовище Латунь Н/ж сталь NBR EPDM FPM PTFE
Етилацетат + + - - - +
Ацетилен + + - + + +
Оцет + + - + - +
Ацетон + + - + - +
Жорстка вода + + + + + +
Гаряча вода <75°C + + + + + +
Гаряча вода та пар <140°C + + - + - +
Вода з гліколем + + - - + +
Де-іонізована вода - + + + + +
Дистильована вода - + + + + +
Перекись водню - + - - + +
Мильна вода + + + - + +
Рідкий діоксид вуглеводню (СО2) - + - - - +
Сухий вуглекислий газ (СО2) + + + + + +
Аргон + + - + + +
Азот + + + + + +
Бензин + + - - + +
Бензол + + - - - +
Бутан + + - - + +
Хлороформ + + - - - +
Етилхлорид + + + + + +
Метилхлорид + + - - + +
Гелій + + + - + +
Гептан + + + - + +
Гексан + + + - + +
Етан + + + - + +
Етанол (етиловий спирт) + + - - - +
Формальдеігд + + + + + +
Фреон + + - - - +
Природний газ + + + - + +
Мазут + + + - + +
Гліцерин + + + - + +
Етиленгліколь + + + + + +
Водень + + - - + +
Ізобутан + + + - + +
Ізопентан + + + - + +
Метан + + + - + +
Метанол (метиловий спирт) + + - + - +
Кальція монооксид + + + + + +
Неон + + + - + +
Нітробензол + + - - - +
Нафта + + + - + +
Кисень + + + - + +
Пентан-n + + + + + +
Пропан-n + + - + + +
Дісульфід вуглеводню + + - - - +
Толуол + + - - + +
Трихлоретилен сухий + + - - + +
Ксілол  - + - - + +
Знаком "+" відмічена сумісність   Знаком "-" відмічена несумісність
 
ТОВ «Італгаз» не може нести відповідальність за будь-яку інформацію, зазначену вище. Якщо вам потрібна більш детальна інформація про хімічну сумісність, будь ласка, зв'яжіться з нами або з вашим постачальником хімічних речовин безпосередньо.
Форма замовлення
× Закрити