Про компанію
Промислове обладнання та арматура

Соленоїдний клапан

Електромагнітний (соленоїдний) клапан
 
  Електромагнітний (соленоїдний) клапан -  це пристрій для керування робочим середовищем, яке знаходиться під тиском, в трубопроводі.
Його дія заключається в тому, щоб відкривати / закривати прохідний отвір плунжером, на який діє магнітне поле електромагнітної (соленоїдної) котушки чи посиленням за рахунок тиску робочого середовища та мембрани.
 
 

Принцип дії електромагнітного (соленоїдного) клапану


 
Клапан оснащений соленоїдом, який представляє собою електричну котушку з рухомим феромагнітним сердечником в центрі. Це ядро називається плунжером. У положенні спокою плунжер закриває невеликий отвір. Електричний струм через котушку створює магнітне поле. Магнітне поле діє на плунжер, в результаті чого він тягне до центру котушки так, що отвір відкривається. Це основний принцип, який використовується для відкриття і закриття електромагнітних клапанів.
 
 

Внутрішня будова електромагнітного клапану


 
Основні компоненти:

1. Корпус клапана, який складається із впускного та випускного отвору, а також сідла.
2. Арматурна трубка із сердечником,на яку встановлюється котушка.
3. Плунжер, який ковзає всередині арматурної трубки і в деяких випадках являється ущільненням.
4. Котушка електромагнітна, яка створює магнітне поле, необхідне для пересування плунжера.
 
 
 
Клапан електромагнітний

 

Типи електромагніних клапанів


 

Електромагнітний клапан непрямої дії

 
Дані клапани ACL доступні з приєднувальними розмірами 1/4"... 3". При великих діаметрах статичний тиск робочого середовища збільшується, і необхідно, щоб магнітне поле, яке створюється соленоїдною котушкою, було здатне впоратися з ним. Це досягається за рахунок використання сервокеруючої дії в електромагнітному клапані. При цьому варіанті конструкції електромагнітного клапана, тиск середовища допомагає утримувати ущільнення головного клапану. 
 
 
клапан електромагнітний непрямої дії нормально закритий
 
Нормально-закритий клапан (2/2 NC) має впускний і випускний отвір в корпусі. Коли соленоїд (котушка) не знаходиться під напругою, поток блокується основним ущільненням, яке може бути або діафрагма, або поршень. В цьому режимі середовище тече через невеликий отвір в діафрагмі чи поршні, і допомагає утримувати клапан закритим. Коли на електромагнітну котушку подається напруга, відкривається пілотний отвір, що дозволяє середовищу вийти з порожнини над основним ущільненням і відкрити головний клапан.
 
Цей тип потребує мінімального перепаду тиску для роботи, інакше потік середовища через клапан буде мінімальним або він просто не відкриється.
 
 
 
 
 
 
 
 
клапан електромагнітний непрямої дії нормально відкритий
 
Нормально-відкритий клапан (2/2 NO) має впускний і випускний отвір в корпусі. При більших діаметрах статичний тиск робочого середовища збільшується, і необхідно, щоб магнітне поле яке створюється соленоїдною котушкою, було здатне впоратись з ним. В цій конструкції тиск середовища допомагає утримувати відкритим основний клапан. Коли котушка без напруги, потік не перекривається основним ущільненням, яке може бути чи діафрагма, чи поршень. В цьому режимі середовище тече через невеликий отвір в діафрагмі чи поршні і допомагає утримувати клапан відкритим. Коли на соленоїдну котушку подається напруга, пілотний отвір закривається і робоче середовище із порожнини над основною мембраною перестає надходити у вихідний трубопровід, що призводить до закриття мембрани головного клапану.
 
Ця конструкція потребує мінімального перепаду тиску для роботи, інакше клапан не закриється.
 
 
 
 
 
 
 

Електромагнітний клапан прямої дії

 
Двоходовий електромагнітний клапан має впускний і випускний отвір в корпусі. 
 
Клапан електромагнітний прямої дії нормально закритий
 
Нормально-закритий (2/2 NC).
При цому варіанті робоче середовище не протікає через клапан, а перекрите плунжером, який притиснутий пружиною. При подачі напруги електромагнітна котушка піднімає плунжер і середовище рухається до випускного отвору клапана.
 
 
 
 
 
 
Клапан електромагнітний прямої дії нормально відкритий
 
Нормально-відкритий (2/2 NO).
В данній конструкції отвір відкритий, робоче середовище рухається від впускного отвору до випускного. При подачі напруги отвір закривається. Операція в обох випадках здійснюється виключно магнітним полем, яке створюється соленоїдною котушкою.
 
Дані клапани здатні працювати при нульовому тиску.
 
 
 
 
 

Соленоїдний клапан з примусовим підійманням мембрани (комбінованої дії)

 

Клапан електромагнітний з примусовим підійманням мембрани (комбінованої дії)
 
Нормально-закритий клапан (2/2 NC) з примусовим підійманням діафрагми (тип 108), має впускний і випускний отвір в корпусі клапана. В цих моделях плунжер механічно прикріплений до діафрагми і керує центральним пілотним отвором і ходом основного ущільнення, що дозволяє йому працювати при нульовому перепаді тиску.
 
 
 
 
 

Триходовий електромагнітний клапан прямої дії

 
Триходовий електромагнітний клапан має впускний і випускний приєднувальний отвір в корпусі, а третій приєднувальний отвір знаходиться в арматурній трубці («вихлоп»).
 
Триходовий електромагнітний клапан прямої дії нормально закритий
 
Нормально-закритий (3/2 NC).
В даному виконанні середовище не пропускається через впускний отвір, так як плунжер притиснений до сідла пружиною. Але середовище із вихідного трубопроводу вивидиться через «вихлоп». При підключенні напруги впускний отвір відкриває подачу робочого середовища, а «вихлоп» закривається.
 
 
 
 
 
 
Триходовий електромагнітний клапан прямої дії нормально відкритий
 
Нормально-відкритий (3/2 NO).
В даному виконанні отвір відкритий, робоче середовище направляється від впускного отвору до випускного, а «вихлоп» закритий. При подачі напруги впускний отвір закривається, в той же час «вихлоп» відкривається і з'єднується з вихідним трубопроводом. В обох випадках операція залежить виключно від магнітного поля, яке створюється соленоїдною котушкою.
 
Триходові електромагнітні клапани можуть працювати при нульовому тиску.
 
 
 
 
Соленоїдний клапан є одним з найбільш використовуваних компонентів в газових і рідинних системах, кількість застосувань майже бескінечна. Ось деякі приклади використання: системи опалення, технологія стисненого повітря, промислова автоматизація, басейни, пральні машини, стоматологічне обладнання, системи мийки та зрошувальні системи.
 
Сподіваємося, що дана стаття виявиться Вам корисною і допоможе розібратися в темі - електромагнітний клапан.
 


 
Форма замовлення




× Закрити
Замовлення зворотного дзвінка


*Тільки для жителів України
× Закрити